Zapnutím prehravánia hudby sa ponoríte do čarovného sveta plného emócií. Urobí vám radosť, motivuje vás a mnoho iných krásnych dôvodov prečo sa stratiť v tónoch piesní. Hudba odstraňuje hnev, úzkosť a stres. Štúdie zistili, že počúvanie hudby vie psychologicky znížiť stres a odstrániť depresívne symptómy. Niektoré piesne ževraj vedia utlmiť pocity úzkosti až do 65 percent. Jednoducho povedané, hudba môže byť liekom pre vašu myseľ.
Hudba pomáha navodiť dobrú náladu a urobí vás vo všeobecnosti šťastnejším. Zahojí rany. Priznajte si, že po rozchode si pustíte smutné piesne, poplačete si, ponadávate si ale potom sa cítite lepšie. Taktiež prieskumy zistili, že keď ľuďom pustili melancholickú hudbu tak boli viac empatický. Prisudzujú tomu fakt, že pri smutnej hudbe sa ľudom v mysli evokujú smutné udalosti zo života a vedia sa tak viac vcítiť do kože niekoho raneného.
Hudba motivuje.Rytmická a chytľavá hudba vás nabudí viac než čokoľvek iné. Motivujúce piesne vám pomôžu pri náročnom cvičení keď ste vo fitness alebo vám pomôžu lepšie zabehnúť maratón.
Zlepšuje spánok. Počúvanie klasickej hudby pomáha ľudom znížiť symptómy nespavosti. Niektoré iné štúdie preukázali, že hudba vás vie priviesť do meditatívneho stavu, kedy sa telo i myseľ uvoľnia.
Uvoľní vás keď toho máte veľa.Máte pred sebou veľký projekt? Pustite si vaše obľúbené skladby do pozadia. Pokiaľ si hudbu pustíte ako tiché pozadie popri vašej práci budete kreatívnejší a nebude vám robiť problém pracovať pod miernym nátlakom.
Hudba s vami vyrastala.Je tu dôvod prečo staré piesne nikdy nezmyzli z vašeho srdca. Experti sa domnievajú, že mozog je spätý s hudbou z vašej mladosti. Je tomu tak lebo si mozog s hudbou spája, dospievanie, udalosti, hádky, rozchody či priateľov a rodinu. Inak povedané, aj hudba formovala vašu osobnosť.
Podporuje správne fungovanie pamäte.Mnohým pacientom trpiacich stratou pamäte pomáhajú piesne a ich slová spájať históriu a udalosti. Je tomu tak, pretože časť mozgu, ktorá spracováva hudbu je lokalizovaná práve pri pamäti. Lekári preukázali, že ľudia so stratou pamäte najviac reagovali s typom hudby podľa ich výberu.
Pomáha sa socializovať.Pokiaľ počúvate hudbu každý deň, sú vyššie šance, že získate viac priateľov. Taktiež sa naučíte ako sa lepšie socializovať a nájsť si jednoduchšie priateľov. Budete totiž na miestach kde hráva hudba a nájdete ľudí, ktorý majú rovnaký vkus na hudobný štýl a vymeníte si vaše názory.
Pomáha bábätkám.Existuje mnoho ľudí, ktorý veria, že hudba pomáha ešte nenarodenému bábätku. Jedna štúdia zo Spojených štátov preukázala, že deti ktoré počúvali hudbu ešte kým boli v brušku tak po narodení lepšie spávali ako bábätka, ktoré sa predtým s hudbou nestretli. Výhodné a užitočné je to najmä pre zaneprázdnené mamičky, ktoré uvítajú bábätko s lepším spánkovým režimom.